Olympiáda mikroregionů

Partnerská olympiáda mikroregionů v Hrušovanech nad Jevišovkou
V sobotu 26. května se Rudice, jako zástupce Spolku obcí Moravského krasu, v hojném počtu (plný autobus + několik osobních aut) zúčastnila partnerské olympiády, kterou tentokrát uspořádalo Hrušovansko. Celkově jsme skončili třetí, výsledky jednotlivých disciplin:

Kopaná: 1. Hrušovansko 6 bodů, 2. Mikulovsko 4 body, 3. Rudice 0 bodů,
Střelba: 1. Hrušovansko 86 bodů, 2. Mikulovsko 62 bodů, 3. Rudice 48 bodů,
Tenis: 1. Rudice (Rudice – Laa 2:1, finále Hrušovansko – Rudice 1:2),
Terénní běh: 1. Hrušovansko 42 bodů, 2. Mikulovsko 21 bodů, 3. Laa 19 bodů, 4. Rudice 11 bodů,
Volejbal: 1. Hrušovansko 6 bodů, 2. Mikulovsko 4 body, 3. Rudice 2 body, 4. Laa 0 bodů,
Kuželky: 1. Hrušovansko 745 kolků, 2. Rudice 517 kolků, 3. Laa 465 kolků, 4. Mikulovsko 408 kolků.

I když disciplíny byly trochu „šité na míru“ pořadatelskému regionu, který na nás tvrdě trénoval, díky heroickému výkonu hezčí části naší výpravy a výborným tenistům jsme se věru neztratili. Ale důležitější než výsledky bylo vzájemné poznávání lidí, a to i přes hranice států. Příští olympiáda bude v Laa, už se těšíme! Doufejme, že se zapojí větší část mikroregionu Moravský kras! Fotografie z akce si můžete prohlídnout zde.