Horní mlýn zve na sázení stromů v Ochozi

U vesničky Ochoz, blízko Brna na kraji Moravského krasu se hospodaří jinak. Nepoužívají se holoseče, jen přirozeného náletu listnátých stromů. Hospodaří zde lesník Ševčík. Pomozte nám podpořit jeho úsílí o přírodě blízké lesní hospodaření.

Co je naším cílem?
Všude kolem lesníci používají holoseče a sází stromy, které sem nepatří, které příroda nechce. My jsme se rozhodli pomáhat lesníkovi, který to dělá jinak. Využívá přírodních procesů, pěstuje pěkný les s dvaceti listnatými druhy stromů. Stromy většinou nesází, samy ve stínu starého lesa rostou.

Jak pomáháme
Pracovní víkendovky jsou zaměřeny na přesazování listnáčů do míst, kam se přirozeným náletem nedostaly. Jiné budeme chránit proti okusu zvěře.

Co s sebou?
Vhodné teplé oblečení. Rýč můžete vzít s sebou, my vezme 4-5 rýčů ze Křtin. Chcete-li u nás přespat, můžete dojet v pátek, vemte si spacák a dejte nám určitě vědět předem. Jídlo na sobotu s sebou.

Kde se potkáme?
Autobus jede z v sobotu z Brna - Staré Osady 9.12, vystupuje se nad Kanicemi na křižovatce u Ochozi. My přijedeme autobusem trošku dříve ze Křtin. Zpět pojedeme dle chuti.

Více informací na stránkách občanského sdružení Horní mlýn (www.hornimlyn.cz) a u Petra Jelínka na telefonu 736733387 nebo mailu gao@seznam.cz.


2006 - 2009 © Spolek pro rozvoj venkova Moravský Kras Webdesign: KP-Design