Vítejte v Moravském krasu - vítejte v Moravském Švýcarsku !

Pozvánka na seminář k 1. výzvě r. 2009
Využijte možnosti zístak peníze na vaše projekty z programu Leader! MAS Moravský kras o.s. pořádá seminář pro žadatele k 1. výzvě programu Leader r. 2009, který se koná 21. května 2009 v 15 hodin v zasedací místnosti MAS Moravský kras o. s. Pět dalších seminářů v jednotlivých mikroregionech MAS proběne v měsících červen-srpen 2009. Vpodzimní výzvě budeme rozdělovat 10 827 937 Kč!
Program rozvoje venkova umožní farmářům rozšířit podnikání
Ministr zemědělství Petr Gandalovič podpoří prostřednictvím Programu rozvoje venkova zemědělské podnikatele kteří se rozhodnou rozířit svoji činnost směrem ke zpracování zemědělské produkce. Svým rozhodnutím reaguje tak na nově schválenou vyhlášku o přizpůsobení veterinárních a hygienických požadavků.
BÝČÍ SKALA 2009 - DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Zveme Vás na zajímavé akce v jeskyni Býčí skála v květnu 2009
Pracovní jednání k realizaci SPL
Podívejte se na prezentaci ze společného jednání programového výboru, výběrové komise, kontrolní komise a zástupců obcí k realizaci SPL Leader "Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras" ze den 1.4.2009
MAS Moravský kras o.s. pořádá mezinárodní konferenci o úsporách energie v budovách ve střední a východní Evropě.
Ve čtvrtek 23, a v pátek 24 duba se na zámek ve Křtinách sjedou z celé Evropy účastníci konference "Opatření na úspory energie v obcích a městech - právní podmínky a celostní plánování bytové výstavby", Hostem konference bude mimo jiné zástupce Evropské komise, která v rámci programu Inteligentní Eergie pro Evopu podpořila tříletý projekt INTENSE, v jehož rámci akce proběhne. Úvodní slovo bude patřit radnímu Jihomoravského kraje, panu Mgr. Ivo Polákovi, který nad konferencí převzal oficiální záštitu.
Zelená úsporám: Miliardy na úspory a zelenou energii pro domácnosti
Miliony tun emisí, které nebudou muset být vypuštěny do ovzduší, miliony gigajoulů tepla, kteé nebudeme muset vyrobit, miliony tun uhlí, které nebudeme muset vytěžit a miliardy korun, které zůstanou v peněžekách domácností v České republice. To je ve zkratce přínos programu Zelená úsporám, který dnes představil ministr životního prostředí Martin Bursík,
Vzdělávací akce o chovu koz
Pamatujete si ještě dobu kdy kozu chovali v každé domácnosti? Přijeďte se na ně podívat a dozvědět se více o plemenech koz, jejich chovu, zpracování produktů. Navštívíte i kozí farmu manželů Sedlákových v Šošůvce a dozvíte se jak začali s chovem, v čem to bylo těžké a v čem naopak potěšující. Ochutnáte i několik gastronomických specialit
Velikonoční výstava v Lipovci
Pozvánka na Velikonoční prodejní výstavu v Lipovci,
Další vzdělávací akce je zaměřená na staré a tradiční odrůdy a mizející plevele
Na akci se dozvíte kde se ještě staré odrůdy pěstují, kde se dá sehnat jejich osivo, samozřejmě něco o ekonomice jejich pěstování a navštívíte podnik který se jejich ěpstováním a množením zabývá
Oblíbené exkurze pokračují i v roce 2009
Prvním jarním dnem zahajuje ZO ČSOP Ponikva tradiční sobotní (nedělní) přrodovědné ekurze (vycházky) k zajímavým místům v Moravském krasu. Novinkami bude pozorování netopýrů v jejich zimním stanovišti v kateřinské jeskyni, pozorování přírody na nových místech (přírodní rezervace Čiadlo) i nové formy exkurze (cyklovýlet středním krasem s průvodcem).
Výroční zpráva o činnosti MAS Moravský kras o.s. za rok 2008
Zajímá Vás, co jsme dělali v uplynulém roce? Podívejte se do naší výroční zprávy.
Jarní zasedání certifikační komise
V případě že máte zájem o značku Moravský kras - regionální produkt nenechte si ujít možnosti podat žádost a získat značku
V Zábřehu na Moravě se konala valná hromada českých MAS-ek
11. března 2009 se uskutečnilo zasedání volební Valné hromady Národní sítě místních akčních skupin České republiky
Košt vína a jarmark místních produktů
Navštivte zajímavé březnové víkendové akce v Moravském krasu. Přij'dte ochutnat rakouská vína do Rudice a produkty Moravského krasu v Jedovnicích.
Pozvánka na Festival otevřených sklepů Mladá vína z Modrých hor 21.-22. března 2009
Jen nemnoho kulinářských rozkoší předčí lahodný, zralý sýr podávaný se sklenkou kvalitního vína a soustem čerstvě upečeného chleba. Pojďte s námi objevovat neové chutě a kulinářské divy jihu Moravy! Pojďte zažít snoubení sýrů Moravského krasu a moravského vína do Němčiček!
Komunitní i domácí kompostování
Pozvánka na kurz k problematice kompostování.
Sdružení VESELICKÁ KAPLIČKA.
Oficiální stránky jednoho ze sdružení působících ve Veselici.
Mlékárna Otinoves
Oficiální stránky Mlékárny Otinoves.
Land Art v okolí Křtin. Zve Horní mlýn...
5. listopadu 2006 Landart v okolí Křtin. Výtvarné umění v přírodě.
Horní mlýn zve na sázení stromů v Ochozi
28. října 2006 Sázení v Ochozi. Tradiční podzimní sázení listnáčů , v lese, kde se hospodaří jinak.

«      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »

MAS Moravský kras vydala nové materiály

Vydali jsme další číslo novin Doma v Moravském krasu, výroční zprávu za rok 2010 a sérii pohledů regionálních výrobců.

Vyhlašujeme 6. výzvu k předkládání žádostí v rámci realizace SPL

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje dne 18.7.2011 6. výzvu k předkládání žádostí o dotaci v rámci realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras. Výzva se vyhlašuje na Fiche 2,3,5,8 a 9. Příjem žádostí bude probíhat

Kultúrno-výmenná akcia „Vodné mlyny na území SR“

Dovolujeme si Vás pozvat na kulturně-výměnnou akci (seminář spojený s exkurzí) Vodné mlyny na území SR akce se bude konat podle přiložené pozvánky ve dnech 20.-21.9.201

Jakou známku byste dali roku 2010?
  • Jedničku
  • Dvojku