Vítejte v Moravském krasu - vítejte v Moravském Švýcarsku !

 
 

Letošní sladký hit? Červené perníky
Červená. To je barva, která vládla vánočním perníkům Zdeňky Zachovalové z Jedovnic na Blanensku. Nepeče je ale z červeného těsta. „Jen je potírám vajíčkem, do kterého přidávám potravinářské barvivo. Potom je zdobím klasickou bílou polevou,“ popisuje svoji práci perníkářka.
    MATRIX RELOADED - climbing movie i v Moravském krasu
Nový film Matrix Reloaded, ukazující extrémní lezení takové, jaké skutečně je... Díky chybě v Matrixu se hlavní hrdinové dostávají z vyhřátých skalek v Moravském krasu do zimních tatranských stěn. Neobyčejný film o posunutí hranice mixového lezení ve Vysokých Tatrách, napěchovaný ostrou akcí a spoustou piva...Deváté kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova
Ministr zemědělství Jakub Šebesta schválil 17. 12. 2009 zpřesnění Pravidel pro 9. kolo příjmu žádostí Programu rozvoje venkova. Příjem žádostí proběhne v termínu od 16. 2. 2010 do 8. 3. 2010 do 13 hodin na příslušných regionálních odborech Státního zemědělského intervenčního fondu.


Camino: Moje cesta  
Podívejte se s námi v předvánočním čase na putování po nejznámější poutní trase Evropy do Santiaga de Compostella. Reportáže s videem naleznete zde.Jakou půjčovnu sportovních potřeb byste v Moravském krasu chtěli?  
Firma FPO s.r.o. plánuje vybudovat Půjčovnu sportovních potřeb v Olomučanech. Byli bychom rádi, kdybyste vyplněním krátkého dotazníku na www.fpobk.cz/index.php/ostatni/264-pujcovna-sportovnich-potreb-olomucany pomohli zmapovat situaci v této oblasti. Předem děkujeme za Vaši ochotu.


MAS Moravský kras otevřela EKOINFOCENTRUM
MAS Moravský kras se dodatečně zapojila do Sítě environmentálního poradenství v Jihomoravském kraji, která funguje již od roku 2005.
Vyhlašujeme 2. výzvu k předkládání projektů
 
MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje dne 4.12.2009 2. výzvu k předkládání projektů v rámci realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příežitosti pro Moravský kras. Výzva se vyhlašuje na Fichi 7 Příležitost pro všechny generace. Příjem projektů bude probíhat od 4. do 8. ledna 2009.Gastronomická škola předvedla nádherné bankety
Studenti střední školy gastronomické pořádají ve spolupráci s místní akční skupinou Moravský kras Týden praktických činností. Součástí byla i soutěž v organizaci banketu s tématem regionálních výrobku ve slavnostním menu. (Zdroj: Blanenský deník - Moje Blanensko).


Vánoční akce Pivovaru Černá Hora
Pivovar Černá Hora připravil pro všechny fanoušky černohorských ležáků, pálenek a destilátů Vánoční akci 5 SVATÝCH. Výhodná prodejní akce probíhá nejen ve značkových prodejnách pivovaru. VÁNOČNÍ AKCE! POSLANCI A SENÁTOŘI OD 1.1. 2010 ZDRAŽUJÍ PIVO, MY ZLEVŇUJEME!Omezení provozu kanceláře MAS
Ve dnech 3.-13.7.2009 bude omezen provoz kanceláře MAS
Posunutí termínu vyhlášení 1. výzvy MAS Moravský kras o. s.
Předpokládaný termín vyhlášení 1. výzvy MAS Modravský kras o. s. se posouvá na 20.7.2009
Pozvánka do Rudice
Obec Rudice a další spolupořadatelé srdečně zvou na letošní Slavnosti železa, Šutrobití a oslavy stého výročí vybudování rudického vodovodu v sobobu 4. července.
Výsledky 1.kola výběru MAS na Slovensku
V rámci I. výzvy na predkladanie Integrovaných stratégií rozvoja územia pre opatrenie 4.1 Implementácia Integrovaných stratégií rozvoja územia a opatrenie 4.3 Chod Miestnej akčnej skupiny, bolo výberovou komisiou vybraných 15 konečných prijímateľov.
Zelená úsporám je přístupnější
Ministerstvo životního prostředí upřesnilo podmínky pro čerpání dotační podpory z programu Zelená úsporám, zaměřeného na zateplování domácností v České republice, výstavbu pasivních domů a instalací obnovitelných zdrojů energie pro vytápění.
Ministři zemědělství EU v Moravském krasu
Druhý den neformálního setkání ministrů zemědělství a rybářství zemí Evropské unie byl věnován seznámení s Moravským krasem a Punkevními jeskyněmi. Ministři v čele s evropskou komisařkou pro zemědělství a rozvoj venkova Mariann Fischerovou Boelovou měli také možnost nahlédnout do "kuchyně" jednoho z nejúspěšnějších malých pivovarů ČR v Černé Hoře, Hosty provázl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Moravský kras navštívila i skupina delegátů setkání. Na programu měli kromě černohorskýho pivovaru také návštěvu kozí farmy a Sloupkošošůvských jeskyní.
Schválené Žádosti o realizaci SPL z opatření IV.1.1. Místní akční skupina
Státní zemědělský intervenční fond dne 27. května 2009 schválil 32 žádostí o realizaci SPL v rámci 5. kola příjmu žádost Programu rozvoje venkova. Dále došlo k neschválení 20 žádosti o realizaci SPL. Zbylých 32 Žádostí bylo dle zprávy z ministerstva zemědělství schávleno ministrem, ale alokace pro tyto žádosti dubou z MZe teprve zaslány.
Startuje 7.kolo příjmu žádostí Programu rozvoje venkova
Na webových stránkách SZIF byla zveřejněna Žádost o dotaci PRV pro opatření 7. kola příjmu žádostí PRV (opatření I.1.3., I.1.4, III 1,3) Pro úplnost uvádíme informaci, že Žádost o dotaci PRV na opatření I 3.1, Další odborné vzdělávání a informačn činnost byla zveřejněna na webobých stránkách SZIF již dne 18.5.2009 (k tomuto byla také dne 18.5.2009 vydána tisková zpráva) Příjem žádostí bude probíhat od 9.6.2009 do 29.6.2009
Rozvoj cestovního ruchu na venkově – zaměření na stezky
Pozvánka na 4.6.2009 na seminář s praktickým zaměřením na tvorbu pěších tras, tematických tras, hippostezek a cyklostezek který pořádá MAS Moravský kras o.s. ve spolupráci s Centrem pro komunitní práci střední Morava
Výběrové řízení na pozici experta na úspory energie
Hledáme experta na úspory energií ve stavbnách pro tříletý mezinárodní projekt "INTENSE - Od Estonska po Chorvatsko; Intligentní opatření na úsporu energie ve veřejné bytové vstavbě ve střední a východní Evropě".
Hledáme pomocníky pro pastvu ovcí a sečení luk
ZO ČSOP Ponikva pro přicházející sezónu hledá pomocníky pro pastvu ovcí a sečení luk v Moravském krasu.
 
«      1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7   |   8   |   9   |   10   |   11      »      

MAS Moravský kras vydala nové materiály

Vydali jsme další číslo novin Doma v Moravském krasu, výroční zprávu za rok 2010 a sérii pohledů regionálních výrobců.

Vyhlašujeme 6. výzvu k předkládání žádostí v rámci realizace SPL

MAS Moravský kras o.s. vyhlašuje dne 18.7.2011 6. výzvu k předkládání žádostí o dotaci v rámci realizace Strategického plánu Leader Nové výzvy a nové příležitosti pro Moravský kras. Výzva se vyhlašuje na Fiche 2,3,5,8 a 9. Příjem žádostí bude probíhat

Kultúrno-výmenná akcia „Vodné mlyny na území SR“

Dovolujeme si Vás pozvat na kulturně-výměnnou akci (seminář spojený s exkurzí) Vodné mlyny na území SR akce se bude konat podle přiložené pozvánky ve dnech 20.-21.9.201

Anketa

Jakou známku byste dali roku 2010?
 • Jedničku
  66%
 • Dvojku
  9%
 • Trojku
  15%
 • Čtverku
  4%
 • Pětku
  6%
 • Celkem hlasů: 379
2006 - 2009 © Spolek pro rozvoj venkova Moravský Kras Webdesign: KP-Design